Henkilöstöpalvelut

Henkilöstöpalvelut vastaa yliopistotason henkilöstöhallinnosta, henkilöstösuunnittelusta ja henkilöstön kehittämisestä, oikeudellisista asioista, kansainvälisistä henkilöstöasioista sekä palkanlaskennasta.

Henkilöstöpalvelujen tehtäviin kuuluvat yliopiston työnantajatehtävät ja yhteistyö ammattijärjestöjen kanssa, palkkausperusteet ja työsuhteen ehdot sekä eläkepalvelut. Yksikön tehtävänä on myös koordinoida muun muassa tapaturma- ja ammattitautiasioita sekä siviilipalvelusasioita koko yliopiston tasolla.


Yhteystiedot

Käyntiosoite: Hämeenkatu 4 ja ICT City, Joukahaisenkatu 3-5, B-osa, 5. krs.

Postiosoite: Henkilöstöpalvelut, Yliopistopalvelut, 20014 TURUN YLIOPISTO

 

Henkilöstöjohtaja Sanna-Mari Tammilaakso
sanna-mari.tammilaakso@utu.fi
puh. +358 40 506 2173

Henkilöstöasiantuntija  Satu Heino, puh. 333 5901, satu.heino@utu.fi
  • työsuhteen ehdot 
  • henkilöstöasioiden valmistelu
  • henkilöstöpalvelujen tietojärjestelmät
  • siviilipalvelusasiat
  • palkkatukiasiat
  • vuorotteluvapaa ja osa-aikalisä
  • henkilöstöpäällikön varahenkilö

Henkilöstösuunnittelija Mika Palasto, puh. 333 5888, mika.palasto@utu.fi.
  • henkilöstöpalvelujen tietojärjestelmäprojektit
  • raportointi

Henkilöstön kehittämispalvelut
Hämeenkatu 4

Koulutussuunnittelija Kati Kekäläinen
kati.kekalainen@utu.fi, +358 50 563 0290
Koulutusassistentti Tarja Saksi, tarja.saksi@utu.fi
+ 358 50 568 1616
Koulutussuunnittelija Heidi Mattila (työstävapaana)


Kansainväliset henkilöstöpalvelut
sähköposti iss@utu.fi

Henkilöstöasiantuntija Eeva Schoultz,  puh. + 358 50 5027023 eeva.schoultz@utu.fi
Henkilöstösuunnittelija Petri Mäkinen, puh. + 358 50 357 9941 petri.makinen@utu.fi
Henkilöstösuunnittelija Heli Lankinen, puh. 333 5000, heli.lankinen@utu.fi


 

Palkanlaskenta
ICT City, Joukahaisenkatu 3-5, B-osa, 5. krs.

Sähköposti: palkanlaskenta@utu.fi

Postiosoite: Palkanlaskenta, Yliopistopalvelut, 20014 Turun yliopisto

Henkilöstöasiantuntija  Kirsi Raukola, puh. 333 6508, kirsi.raukola@utu.fi
  • palkanlaskennan esimies
  • henkilöstöpalvelujen tietojärjestelmät
  • henkilöstöraportointi


Palvelusaikatodistukset
Joukahaisenkatu 3-5, B-osa, 5. krs.

Palvelusaikatodistus osoitteesta palvelutodistus@lists.utu.fi.

Sähköpostitse tilattaessa on mainittava  toimitusosoite. Palvelusaikatodistukset toimitetaan viimeistään 2 viikon kuluttua pyynnöstä.


Asiasana: henkilöstöhallinto;
Tagit:

20014 Turun yliopisto, Finland
Puhelinvaihde: 029 450 5000

Henkilöhaku

Seuraa meitä: 
Facebook   Twitter   Instagram   Youtube   LinkedIn
Opiskelu Tutkimus Palvelut ja yhteistyö Yliopisto Tiedekunnat ja yksiköt Ajankohtaista Lahjoita
© Turun yliopisto