in English
 
 
Yliopiston yhteisten palveluiden henkilöstö

Työhuoneet tiedekuntarakennus Educariumissa (Assistentinkatu 5).


Tiedekuntakoordinaattori Ulla Kiviaho
h. 430 I p. 029 450 3666, 050 339 8126 I ulla.kiviaho@utu.fi

Opintopäällikkö Mari Broberg
huone 447 I p. 040 515 6602 I mari.broberg@utu.fi

Tutkimusasioiden päällikkö Kirsi Klemelä
h. 423 I p. 029 450 3687, 050 465 9156 I kirsi.klemela@utu.fi

Koordinaattori Anna Alasuutari
Koulutusvienti
h. 420 I p. 040 704 7711 I education@utu.fi

Tilapalvelumestari Ari Anteroinen
1. kerros I p. 040 577 3642 I ari.anteroinen@utu.fi


Tutkimusasiantuntija Jenni Kankaanpää
(työstä vapaana)


Viestintäsuunnittelija Katja Kontu

h.421 I p. 02 333 6997 I katja.kontu@utu.fi

Johtava suunnittelija Matti Lappalainen

Yliopistopedagogiikka
h. 437 I p. 040 582 8748 I matlap@utu.fi

Opintoneuvoja Anni Mäki (Rauman opintoneuvojan tiedot alempana)
h. 445 I p. 029 450 3693, 0
50 428 8230 I eduopo@utu.fi

Koulutussuunnittelija Susanna Niiniö
h. 444 I p. 029 450 3631, 050 339 4873 I eduopo@utu.fi

Koordinaattori Sanna Niukko
h. 424 I p. 029 450 3683, 050 339 7683 I edupostgraduate@utu.f

Opintosihteeri Riitta Pajula
h. 443 I p. 029 450 3684, 050 339 7686 I riitta.pajula@utu.fi

Palvelupäällikkö Inkeri Siirilä
h. 422 I p. 050 301 8412 I inkeri.siirila@utu.fi

Tutkimus- ja jatkokoulutussuunnittelija Anne Tuittu
h. 424 I p. 029 450 3685, 0
50 339 7854 I edupostgraduate@utu.fi

Suunnittelija Anna Väre
Kansainvälinen opiskelijaliikkuvuus ja kansainvälinen maisteriohjelma LLEES
h. 420 I p. 029 450 3117 I education@utu.fi


Erityisesti kasvatustieteiden laitoksen asioita hoitavat

Koulutussuunnittelija Laura Eklund
h. 449 I p. 050 430 4722, 029 450 3694 I eduopo@utu.fi

Tiedekuntakoordinaattori Ulla Kiviaho
h. 430 I p. 029 450 3666, 050 339 8126 I ulla.kiviaho@utu.fi

Opintosihteeri Kirsi Sundberg (työstä vapaana)

Erityisesti opettajankoulutuslaitoksen Turun yksikön asioita hoitavat

Koulutussuunnittelija Minna Aslama
h. 446 I p. 029 450 3688, 050 300 9024 I eduopo@utu.fi

Opintosihteeri Sari Leppänen
h. 443 I p. 029 450 3691, 050 339 8104 I sari.leppanen@utu.fi

Opintosihteeri Tuija Parviainen
h. 448 I p. 029 450 3689, 046 922 9777 I tuija.parviainen@utu.fi

Hallintosihtee
ri Tarja Rantanen
h. 214 I p. 029 450 3690, 046 923 4159 I tarja.rantanen@utu.fi

Hallintosuun
nittelija Raija Skinnari
h. 429 I p. 029 450 3692, 050 339 5918 I raija.skinnari@utu.fi

Erityisesti opettajankoulutuslaitoksen Rauman yksikön asioita hoitavat

Työhuoneet kirjastorakennuksen 2. kerroksessa.

Hallintosuunnittelija Jaana Aikko
p. 029 450 3536, 050 338 7128 I jaana.aikko@utu.fi

Tilapalvelumestari Timo Anttila (toimitilapalvelut)
Päärakennus 1. krs I p. 050 520 1609 I timo.anttila@utu.fi

Koulutuskoordinaattori Jyri Halme
p. 050 595 7806 I jyri.halme@utu.fi

Opintosihteeri Leena Järvisalo

p. 029 450 3546, 050 338 9323 I leena.jarvisalo@utu.fi

Koulutussuunnittelija Pirjo Lehti
p. 029 450 3135, 050 401 4312 I pirjo.lehti@utu.fi

Koulutussihteeri Susanne Leväniemi
p. 050 572 5171 I susanne.levaniemi@utu.fi

Opintoneuvoja Merja Mansikkamäki
p. 029 450 3134, 0
50 326 8180 I oporauma@utu.fi

Opintosihteeri Anne Nurminen
p. 029 450 3556, 050 339 1694 I anne.nurminen@utu.fi

Hallintosihteeri Tiina Peltonen
p. 029 450 3557, 050 339 1738 I tiina.irmeli.peltonen@utu.fi

Sovellussuunnittelija Timo Perttula (IT-palvelut)
p. 040 559 1610 I timo.perttula@utu.fi

Hallintosihteeri Virpi Rintala
p. 029 450 3561, 050 339 1762 I virpi.milja.rintala@utu.fi

Asiasana:
Tagit:
 

 Kysy meiltä!

 
  • ​opintoasiat
  • tutkimus- ja jatkokoulutusasiat
  • talous- ja henkilöstöasiat
  • tilat
  • viestintä

Harjoittelukoulujen hallintohenkilökunnan yhteystiedot löydät harjoittelukoulujen sivuilta (yksiköt).