in English
 
 
Kansatieteen henkilökunta ja jatko-opiskelijat

Oppiaineen henkilökuntaa aamukahvilla keväällä 2013. Kirsi Sonck (vas.), Timo J. Virtanen, Niina Koskihaara, Helena Ruotsala ja Jussi Lehtonen.
Kuvaaja: Reetta Myllynen.

  

 
 

Opetushenkilökunta

Helena Ruotsala 

Professori, FT
helena.ruotsala@utu.fi 
050 3289018 ja 029 4503409
Vastaanotto ke 10-11
Työhuone E210, Minerva 2. krs (Sirkkala) 

 

Timo J. Virtanen 

Lehtori, FL
timvir@utu.fi 
050 3289028 ja 029 4503410
Vastaanotto ke 10-11
Kansainvälisten asioiden vastaanotto ti 10-11
Työhuone E207, Minerva 2. krs (Sirkkala)  



Maija Mäki​

Yliopisto-opettaja, FM (31.7.2018 asti)
maija.j.maki@utu.fi
050 3289013 ja 029 4503408
Vastaanotto ke 10-11
Työhuone E209, Minerva 2. krs (Sirkkala)


Tuntiopettajat 

Tavattavissa opetuksen yhteydessä


 

Minna Heikkinen

Koordinaattori, FM
minna.heikkinen@utu.fi
040 356 7299
Nuoperi - Nuorisotyön tallentamiskeskus
Työhuone E219, Minerva 2. krs (Sirkkala)


Terhi Lehtonen

Koordinaattori, FM
terhi.lehtonen@utu.fi 
040 684 5382 
Nuoperi - Nuorisotyön tallentamiskeskus
Työhuone E219, Minerva 2. krs (Sirkkala)

 

Tutkijat ja jatko-opiskelijat 

Tutkijatohtori, FT
hansav@utu.fi
Työhuone E227, Minerva 2. krs (Sirkkala)

Karri Kiiskinen

Tutkijatohtori, FT
kapeki@utu.fi
Työhuone Minerva 1. krs. (Sirkkala)

Niina Koskihaara 

​Tutkija, FM
niina.koskihaara@utu.fi 

Tutkijatohtori, FT
jussi.lehtonen@utu.fi
Työhuone E227, Minerva 2. krs (Sirkkala)
Suomen Akatemia: Eläinten toimijuus yhteiskunnassa
Eläimet ja arjen hyvinvointi -tutkimusprojektin johtaja

Maija Lundgren

Tutkija, FM
maija.lundgren@utu.fi
050 3690 236

Työhuone Artium, V110, Sirkkala
 

Maija Mäki

Tutkija, FM
maija.j.maki@utu.fi
Työhuone E209, Minerva 2. krs (Sirkkala)

 

Tutkija, FM
kirsi.m.sonck@utu.fi
044 311 1081
Työhuone E227, Minerva 2. krs (Sirkkala) 

 
   

 

Toimisto

Anu Raula 

Opintosihteeri
anu.raula@utu.fi
(02) 333 5260
Työhuone E116, Minerva 1. krs (Sirkkala)
Toimisto avoinna varmimmin: ma-to klo 12-15 ja pe klo 12-14.

 
 

Matti Räsänen, FT

 
 

Dosentit  

Outi Fingerroos, FT
outi.fingerroos@jyu.fi

Teppo Korhonen, FT
korhoset.mikkeli@gmail.com
050 324 6987

Ildikó Lehtinen, FT
ildikolehtinen@gmail.com
0407756521

Leena Paaskoski, FT
leena.paaskoski@lusto.fi

Pia Olsson, FT
pia.olsson@helsinki.fi

Eero Sappinen, FT
eero.sappinen@utu.fi

Anna-Maria Åström, FT
anna-maria.astrom@abo.fi
(02) 2154 151

 

Oppiainekokouksen opiskelijaedustaja  

Kansatieteen oppiainekokouksen opiskelijaedustajana toimii fil.yo. Oskari Pekonen.
​​​
Asiasana:
Tagit: