in English
 
 
Kieli- ja viestintäopintojen keskuksen opettajat - The Teachers of the Centre for Language and Communication Studies

Englanti | English

Yliopisto-opettaja Henna Ala-Kutsi (Agora), healak@utu.fi, 029 450 2985

Yliopisto-opettaja Averil Bolster (Agora), averil.bolster@utu.fi, 029 450 3925

Yliopisto-opettaja Mari Heinonen, työstä vapaana lv. 2018-2019

Yliopisto-opettaja Marianna Hintikka (Calonia), lamahin@utu.fi, 029 450 2972

Yliopisto-opettaja Anna Krizsán (Calonia), anna.krizsan@utu.fi, 029 450 3913

Yliopisto-opettaja Peter Levrai (Agora), peter.levrai@utu.fi, 029 450 2978

Yliopisto-opettaja Bridget Palmer (Agora), bridget.palmer@utu.fi, 029 450 2968

Yliopisto-opettaja Jeremy Palmer (Agora), jeremy.palmer@utu.fi, 029 450 2982

Yliopisto-opettaja Kelly Raita (Agora), kelly.raita@utu.fi, 029 450 2962, http://kellyrait8.wix.com/kelly-raita-homepage

St. tuntiopettaja Kirsi-Marja Ermala (Rauma), kirerm@utu.fi

St. tuntiopettaja Cindy Forsblom (Agora), cinfor@utu.fi

St. tuntiopettaja Patrick Gallagher (Agora), patrick.gallagher@utu.fi

Englannin kieli ja liikeviestintä | Business English

Lehtori Helinä Lehmus (TuKKK), helina.lehmus@utu.fi, 029 450 3971

Yliopisto-opettaja Marise Lehto (TuKKK), marise.h.lehto@utu.fi, 029 450 3916

Yliopisto-opettajaVilhelm Lindholm (TuKKK), vilhelm.lindholm@utu.fi, 029 450 3920

Yliopisto-opettaja Peter Shaw (Pori), peter.shaw@utu.fi, 029 450 2224

Yliopisto-opettaja Leena Taanila-Hall (TuKKK), leena.taanila-hall@utu.fi, 029 450 3928

St. tuntiopettaja Michael Berry (TuKKK), michael.berry@utu.fi

St. tuntiopettaja John Rogers (Pori), john.rogers@utu.fi


Espanja | Spanish

Lehtori Tiina-Leena Salo (Agora), tilesa@utu.fi, 029 450 2965, http://users.utu.fi/tilesa/

St. tuntiopettaja Minna Aaltonen (Agora), mlluos@utu.fi

Espanjan kieli ja liikeviestintä | Business Spanish

Lehtori Kristina Lindgren (TuKKK), kristina.lindgren@utu.fi, 029 450 3918

Yliopisto-opettaja Olli-Pekka Lindgren (Pori), olpeli@utu.fi, 029 450 3919

LehtoriCristina Maillo Pegot (TuKKK), cristina.maillopegot@utu.fi, 029 450 3922


Italia | Italian

Lehtori Veera Scotto di Marco (Agora), vscotto@utu.fi, 029 450 2961


Japani | Japanese

St. tuntiopettaja Akiko Helle (TuKKK), akihel@utu.fi


Kiina | Chinese

Yliopisto-opettaja Wenli Zhu (Agora), wenli.zhu@utu.fi, 029 450 2969, http://users.utu.fi/wenzhu/


Ranska | French

Lehtori Hannele Guérin (Agora), hangue@utu.fi, 029 450 2981, http://users.utu.fi/hangue/

Yliopisto-opettaja Sandra Jacquemot (Agora), sandra.jacquemot@utu.fi, 029 450 2984

Ranskan kieli ja liikeviestintä | Business French

Lehtori Eeva Boström (TuKKK), eeva.bostrom@utu.fi, 029 450 3910

Lehtori Anna-Liisa Perennes (TuKKK), anna-liisa.perennes@utu.fi, 029 450 3926


Ruotsi | Swedish

Yliopisto-opettaja Laura Grönroos, työstä vapaana lv. 2018-2019, sijaisena yliopisto-opettaja (ma.) Minna Agge (Agora), minna.m.agge@utu.fi, 029 450 2967

Lehtori Carola Karlsson-Fält (Agora), carkar@utu.fi, 029 450 3911

Lehtori Anne-Maria Kuosa (Calonia), anne-maria.kuosa@utu.fi, 029 450 3908

Lehtori Outimaija Lehtinen (Agora/Rauma), outi.maija.lehtinen@utu.fi, 029 450 2974

Yliopisto-opettaja Päivi Mattila (Agora), paivma@utu.fi, 029 450 2971

Yliopisto-opettaja Mirjami Mustikkamaa (Agora), mirjami.mustikkamaa@utu.fi, 029450 4055

Yliopisto-opettaja Nina Numminen (Agora), nina.numminen@utu.fi, 029 450 2970

Lehtori Annmari Sahlstein (Agora), annmari.sahlstein@utu.fi, 029 450 2966

Yliopisto-opettaja Hanna Saloranta (Agora), hanna.saloranta@utu.fi, 029 450 2611

Yliopisto-opettaja Anne-Maj Åberg (Agora), anne-maj.aberg@utu.fi, 029 450 2973

Ruotsin kieli ja liikeviestintä | Business Swedish

Lehtori Maiju Alanen (TuKKK), maiju.alanen@utu.fi, 029 450 3909

Lehtori Esko Kukkasniemi (TuKKK), esko.kukkasniemi@utu.fi, 029 450 3914

Yliopisto-opettaja Olli-Pekka Lindgren (Pori), olpeli@utu.fi, 029 450 3919

Yliopisto-opettaja Kim Lindroos (TuKKK), kim.lindroos@utu.fi, 029 450 3921

Lehtori Marita Mannfolk (TuKKK), mannfo@utu.fi, 029 450 3923

St. tuntiopettaja Tiina Kuovi (Pori), tiina.kuovi@utu.fi


Saksa | German

Lehtori Almut Meyer (Calonia), almut.meyer@utu.fi, 029 450 3924

Yliopisto-opettaja Alexandra Virtanen (Agora), alevir@utu.fi, 029 450 2960

St. tuntiopettaja Hanna Nevala (Agora), hlneva@utu.fi

St. tuntiopettaja Voitto Vilkama (Agora), vovilk@utu.fi

Saksan kieli ja liikeviestintä | Business German

Lehtori Teija Laiho (Pori), teija.laiho@utu.fi, 029 450 2423

Lehtori Ritva Lamberg, työstä vapaana sl. 2018, sijaisena yliopisto-opettaja (ma.) Tuomas Rintamaa, (TuKKK), tuomas.j.rintamaa@utu.fi, 029 450 3915

Lehtori Hanna Ruska (TuKKK), hanna.ruska@utu.fi, 029 450 3907

Lehtori Joachim Schlabach (TuKKK), joachim.schlabach@utu.fi, 029 450 3927


Suomi vieraana kielenä | Finnish as a Foreign Language

University teacher Jenni Laine (Agora), jrenie@utu.fi, 029 450 2976

University teacher Päivi Paukku (Agora), paivi.paukku@utu.fi 029 450 2963

Part-time teacher Aino Jauhiainen (Agora), aikaja@utu.fi

Part-time teacher Karoliina Salo (Agora), kkasal@utu.fi


Suomen kielen kirjallinen viestintä | Finnish Written Communication

Yliopisto-opettaja Katariina Ahtola-Rajala (Agora), katariina.rajala@utu.fi, 029 450 2677

Yliopisto-opettaja Jaakko Antikainen (Agora), jjanti@utu.fi, 029 450 4036

Yliopisto-opettaja Emmi Hynönen (Agora), emkahy@utu.fi, 029 450 2979

Yliopisto-opettaja Katja Laivo-Laakso, työstä vapaana lv. 2018-2019, sijaisena yliopisto-opettaja (ma.) Sanni Aava (Agora), sjaava@utu.fi, 029 450 2975

Lehtori Arja Lampinen (Agora), arja.lampinen@utu.fi, 029 450 2983

St. tuntiopettaja Janica Rauma (Agora), jjmake@utu.fi


Suomen kielen puheviestintä | Finnish Speech Communication

Yliopisto-opettaja Tuula Hakkarainen (Agora), tuula.hakkarainen@utu.fi, 029 450 2980

Yliopisto-opettaja Marianna Hoikkala (Agora), marianna.hoikkala@utu.fi, 029 450 3542

Yliopisto-opettaja Liisa Kouvonen (Agora), liisa.kouvonen@utu.fi, 029 450 2977

Yliopisto-opettaja Kaisa Louramo (Agora), kaisa.louramo@utu.fi, 029 450 2249


Suomen kieli ja talouselämän viestintä | Finnish Business Communication

Lehtori Riitta Koskimies (TuKKK), riitta.koskimies@utu.fi, 029 450 3912

Yliopistonlehtori Ville Virsu (TuKKK), vimivi@utu.fi, 029 450 3829


Venäjä | Russian

Yliopisto-opettaja Valentina Lehtonen (erityisesti venäjän kieli ja liikeviestintä, TuKKK),valentina.lehtonen@utu.fi, 029 450 3917

Lehtori Birgitta Tjurin-Muranen (Agora), birgitta.tjurin@utu.fi, 029 450 2964, http://users.utu.fi/btjurin/

Asiasana: henkilöhakemistot;
Tagit: