in English
 
 
Kontaktit

Professorit

Heikkilä, Jukka "Jups"
Johtamisen ja yrittäjyyden laitoksen johtaja, professori
jups@utu.fi
+358 2 333 9114; +358 50 581 8361

Newman, Mike​
mike.newman@mbs.ac.uk
Visiting professor

Nurminen, Markku
Emeritusprofessori
markku.nurminen@utu.fi

Salmela, Hannu
Turun kauppakorkeakoulun varajohtaja, professori
hannu.salmela(a)utu.fi
+3582 333 9408; +358 50 527 1755​

Suomi, Reima
Professori
reima.suomi@utu.fi
+358 2 333 9409; +358 50 410 2282

Hallintohenkilökunta

Sonja Vanto
Laitoskoordinaattori, controller
sonja.vanto@utu.fi
+358 2 333 9104; +358 50 351 2958

Henna Toivonen
Koulutussuunnittelija
henna.toivonen@utu.fi
+358 50 305 1446

Piia Aidantausta
Opintosihteeri

piirai@utu.fi
puh. +358 2 333 9254

Lehtorit

Leino, Timo
Aineen vastuuopettaja, lehtori
timo.leino@utu.fi

Tuomisto, Antti
Lehtori, Work Informatics, Korkeakoulukumppani.fi TY:n edustaja
antti.tuomisto@utu.fi

Erikoistutkijat

Dahlberg, Tomi
Erikoistutkija (virkavapaana, Åbo Akademi)
tomi.dahlberg@utu.fi
+358 50 550 5718

Järveläinen, Jonna
Erikoistutkija
jonna.jarvelainen@utu.fi
+358 2 333 9413

Koskivaara, Eija
Erikoistutkija
eija.koskivaara@utu.fi
+358 2 333 9455

Tutkijatohtorit

Islam, Najmul
Tutkijatohtori
najmul.islam@utu.fi
+358 2 333 9168; +358 50 342 7481

Kimppa, Kai K.​
Tutkijatohtori
kai.kimppa@utu.fi
+358 2 333 9447 

Li, Hongxiu
Tutkijatohtori
hongxiu.li@utu.fi

Mäntymäki, Matti
Tutkijatohtori (SA)
matti.mantymaki@utu.fi
+358 50 486 7657

Koskinen, Jani
Tutkijatohtori
jasiko@utu.fi
+358 40 149 7566

Tohtorikoulutettavat

Baiyere, Abayomi
Tohtorikoulutettava
abfaba@utu.fi

Niemimaa, Marko
Tohtorikoulutettava
mailni@utu.fi

Nokkala, Tiina
Tohtorikoulutettava
takuus@utu.fi
Tarkkanen Kimmo
Tohtorikoulutettava
kimmo.tarkkanen@utu.fi
+358 50 320 4105
Teixeira, Jose
Tohtorikoulutettava
jose.teixeira@utu.fi

Tuikka, Anne-Marie
Tohtorikoulutettava
anne-marie.tuikka@utu.fi
+3582 333 9114

Muut tohtoriopiskelijat

Helin, Ari
ari.helin@utu.fi
Kestilä, Timo
timo.kestila@utu.fi
+3582 333 9412; +358 40 742 8609
Mubarak, Farooq
farmub@utu.fi
Sachdeva, Neeraj
Tohtorikoulutettava
neeraj.sachdeva@utu.fi

Sieviläinen, Jorma
joolsi@utu.fi
Sjöblom, Olli
oljusj@utu.fi

Tuomola, Markku
markku.tuomola@utu.fi

Wang, Ping
ping.wang@utu.fi

Projektityöntekijät

Work Informatics -projektitutkijoita:
Heli Niemi (Hot Potato, projektitutkija)
heli.niemi@utu.fi
Ville Harkke (Hot Potato, erikoistutkija)
ville.harkke@utu.fi
Matias Jaakkola (Hot Potato, tutkimusavustaja)
matias.jaakkola@utu.fi
Mikko Vermanen (Digikoeajo, projektitutkija)
mikko.vermanen@utu.fi
Katri Honkonen (Digikoeajo, tutkimusavustaja)
kkhonk@utu.fi
Feridun Akpinar (Digikoeajo, tutkimusavustaja)
feridun.akpinar@utu.fi
Juhani Naskali (Kasvunpajat.fi ja Tulevaisuuden Ruokamaailma, projektitutkija)
juhani.naskali@utu.fi
Minna Rantanen (Salo - Connecting Things, projektitutkija)
minna.m.rantanen@utu.fi
Johannes Matintupa (Inside-the-Box, projektitutkija)
johannes.matintupa@utu.fi
Hanna Ahtosalo (Inside-the-Box, projektiavustaja)
hanna.ahtosalo@utu.fi
Mikko Jaakola (Inside-the-Box, projektiavustaja)
mjjaak@utu.fi
Nico Arvela (Työvoimahautomo, tutkimusavustaja) 
nkmarv@utu.fi

Asiasana:
Tagit: