in English
 
 
Kontaktit

Professorit

Heikkilä, Jukka "Jups"
Johtamisen ja yrittäjyyden laitoksen johtaja, professori
jups@utu.fi
+358 50 581 8361

Dahlberg, Tomi
Professor of Practice
tomi.dahlberg@utu.fi
+358 50 550 5718

Mäntymäki, Matti
Apulaisprofessori
matti.mantymaki@utu.fi
+358 50 486 7657

Newman, Mike​
mike.newman@mbs.ac.uk
Visiting professor

Nurminen, Markku
Emeritusprofessori
markku.nurminen@utu.fi

Salmela, Hannu
Turun kauppakorkeakoulun varajohtaja, professori
hannu.salmela(a)utu.fi
+358 29 450 2710 /+358 50 527 1755

Suomi, Reima
Professori
reima.suomi@utu.fi
+358 29 450 2772 /+358 50 410 2282

Hallintohenkilökunta

Sonja Vanto
Laitoskoordinaattori, controller
sonja.vanto@utu.fi
+358 29 450 3751; +358 50 351 2958

Koskivaara, Eija
Koulutuspäällikkö
eija.koskivaara@utu.fi
+358 29 450 2378 /+358 40 149 7587

Henna Toivonen
Koulutussuunnittelija
henna.toivonen@utu.fi
+358 50 305 1446 / +358 29 450 2007 

Jesse Väänänen
Opintosihteeri

jejova@utu.fi
+358 29 450 4017/ +358 50 502 4699

Opetushenkilökunta

Koskinen, Jani
Yliopisto-opettaja
jasiko@utu.fi
+358 40 149 7566


Leino, Timo

Aineen vastuuopettaja, lehtori
timo.leino@utu.fi

Tuomisto, Antti
Lehtori, Work Informatics, Korkeakoulukumppani.fi TY:n edustaja
antti.tuomisto@utu.fi

Erikoistutkijat

Islam, Najmul
Yliopistotutkija
najmul.islam@utu.fi
+358 29 450 2255 /+358 50 342 7481

Järveläinen, Jonna
Erikoistutkija
jonna.jarvelainen@utu.fi
+358 40 758 3828 

Korpela, Kari
Erikoistutkija
kari.korpela@utu.fi

Tutkijatohtorit

Kimppa, Kai K.​
Tutkijatohtori
kai.kimppa@utu.fi
+358 29 450 2336 /+358 44 060 1321

Li, Hongxiu
Tutkijatohtori
hongxiu.li@utu.fi

Tohtorikoulutettavat

Heimo, Olli
projektitutkija
olli.heimo@utu.fi
Nokkala, Tiina
Tohtorikoulutettava
takuus@utu.fi
Tarkkanen Kimmo
Tohtorikoulutettava
kimmo.tarkkanen@utu.fi
+358 50 320 4105

Tuikka, Anne-Marie
Tohtorikoulutettava
anne-marie.tuikka@utu.fi

Muut tohtoriopiskelijat

Helin, Ari
ari.helin@utu.fi
Kestilä, Timo
timo.kestila@utu.fi
+3582 333 9412; +358 40 742 8609
Mubarak, Farooq
farmub@utu.fi
Sachdeva, Neeraj
Tohtorikoulutettava
neeraj.sachdeva@utu.fi

Sieviläinen, Jorma
joolsi@utu.fi
Sjöblom, Olli
oljusj@utu.fi
Tuomola, Markku

markku.tuomola@utu.fi

Wang, Ping

ping.wang@utu.fi

Projektityöntekijät

Work Informatics -projektitutkijoita:
Heli Niemi (Hot Potato, projektitutkija)
heli.niemi@utu.fi
Ville Harkke (Hot Potato, erikoistutkija)
ville.harkke@utu.fi
Matias Jaakkola (Hot Potato, tutkimusavustaja)
matias.jaakkola@utu.fi
Mikko Vermanen (Digikoeajo, projektitutkija)
mikko.vermanen@utu.fi
Katri Honkonen (Digikoeajo, tutkimusavustaja)
kkhonk@utu.fi
Feridun Akpinar (Digikoeajo, tutkimusavustaja)
feridun.akpinar@utu.fi
Juhani Naskali (Kasvunpajat.fi ja Tulevaisuuden Ruokamaailma, projektitutkija)
juhani.naskali@utu.fi
Minna Rantanen (Salo - Connecting Things, projektitutkija)
minna.m.rantanen@utu.fi
Johannes Matintupa (Inside-the-Box, projektitutkija)
johannes.matintupa@utu.fi
Hanna Ahtosalo (Inside-the-Box, projektiavustaja)
hanna.ahtosalo@utu.fi
Mikko Jaakola (Inside-the-Box, projektiavustaja)
mjjaak@utu.fi
Nico Arvela (Työvoimahautomo, tutkimusavustaja) 
nkmarv@utu.fi
Anu Sjöros (Näyttämöt ja Kasvunpajat, tutkimusavustaja)
anu.sjoros@utu.fi

Asiasana:
Tagit: