in English
 
 
Kulttuurituotannon ja maisemantutkimuksen koulutusohjelman henkilökunta

 

Digitaalinen kulttuuri * Kulttuuriperinnön tutkimus * Maisemantutkimus * Kulttuuri- ja elämysmatkailu * Kulttuurituotannon suunnittelu * Museologia * Koulutusohjelman hallinto *


Digitaalinen kulttuuri

Professori
Jaakko Suominen FT
 
jaakko.suominen@utu.fi
050 328 9586, (029 450 3426)
- työskentelee humanistisen tiedekunnan dekaanina Turussa 1.8.2017-31.7.2019
- vastaanotto sopimuksen mukaan

 

 

Koulutusohjelman varajohtaja
Yliopistonlehtori, dosentti
Petri Saarikoski FT

petri.saarikoski@utu.fi
0400 534 845
opiskelijavastaanotto pe 9-11

huone 275


 

Yliopistonlehtori
Riikka Turtiainen FT 
riikka.turtiainen@utu.fi
040 534 8458
opiskelijavastaanotto sopimuksen mukaan
huone 270
050 328 9587, 029 450 3427




Yliopisto-opettaja, tohtorikoulutettava
Usva Friman FM
Leikillistyminen ja pelillisen kulttuurin synty -hanke
usva.friman@utu.fi
opiskelijavastaanotto sopimuksen mukaan
huone 277




 
   Kati Heljakka_photo-pieni.jpg
Tutkijatohtori

Katriina Heljakka TaT
Hybrid Social play -hanke
katriina.heljakka@utu.fi
040 0839 952 
huone 258


 



Tutkimusavustaja
Elina Vaahensalo
Mindscapes24-hanke
elina.vaahensalo@utu.fi
050 328 9358
huone 260


Tohtorikoulutettava
Lilli Sihvonen FM
ltmsih@utu.fi
050 329 0352, (029 450 3421)
huone 258


Tutkijatohtori

Maria Garda
Centre of Excellence in Game Culture Studies
maria.garda@utu.fi


Tutkijatohtori
Tero Pasanen
Centre of Excellence in Game Culture Studies


Tutkijatohtori
Markku Reunanen
Centre of Excellence in Game Culture Studies


Tutkijatohtori
Nannan Xi
Centre of Excellence in Game Culture Studies


Dosentti
Petri Saarikoski
FT
(Digitaalinen kulttuuri, erityisesti tietotekniikan historia)


Dosentti
Jussi Parikka FT

(Digitaalisen kulttuurin teoria)


Dosentti
Olli Sotamaa FT

(Digitaalisen kulttuurin metodologia)
 __________________________________________
 
 
 
   
Koulutusohjelman johtaja
Historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen
laitoksen varajohtaja  
Professori
Anna Sivula FT
 
anna.sivula@utu.fi
050 328 9375, (029 450 3425)
opiskelijavastaanotto ke 14-16
huone 274
 
 
Riina.jpg
 
Yliopistonlehtori
Riina Haanpää FT
riina.haanpaa@utu.fi
040 706 6220
opiskelijavastaanotto ke 10-12
huone 273
 
 
 

Yliopisto-opettaja
Maarit Grahn
maarit.grahn@utu.fi
opiskelijavastaanotto sopimuksen mukaan
huone 280








Tohtorikoulutettava

Jarkko Oraharju FM
jtorah@utu.fi
050 328 9358, (029 450 3423)
huone 260


Tohtorikoulutettava
Mikko Aho
mikko.j.aho@utu.fi


Tohtorikoulutettava
Kristian Lindroos
kristian.lindroos@utu.fi


Emeritaprofessori
Outi Tuomi-Nikula
outuni@utu.fi


Dosentti
Kimi Kärki FT
(Populaarimusiikin kulttuuriperintö)

Dosentti
Katriina Siivonen FT
(Soveltava kulttuurintutkimus)

Dosentti

Pauliina Latvala-Harvilahti FT
(Muistitietotutkimus)
  __________________________________________ 

 Professori
 Maunu Häyrynen FT 
 maunu.hayrynen@utu.fi
 040 8649 406
 opiskelijavastaanotto ke ja to klo 10-11
 huone 269
 
 
 

Simo (2).jpgYliopistonlehtori
Simo Laakkonen VTT
simo.laakkonen@utu.fi
045 1377 259
opiskelijavastaanotto ke 14-16
huone 271
050 328 9121, (029 450 3422) 



 
Yliopisto-opettaja
Eeva Raike FM 
eeva.raike@utu.fi
040 5810 562
opiskelijavastaanotto ke 12-14
huone 272     
 
 
 



Laura_Puromies-Lili_Zoe_Ermezei (002).jpgProjektitutkija
Laura Seesmeri (ent. Puromies) FT
lakapu@utu.fi
huone 280
 






Tohtorikoulutettava
Vuokko Kemppi-Vienola FM
vuokko.kemppi@utu.fi
huone 258


Tohtorikoulutettava
Piia Hovi-Assad
pmhoas@utu.fi

Dosentti

Petri Raivo FT

Dosentti
Yrjö Sepänmaa FT
 ___________________________________________
 

Kulttuuri- ja elämysmatkailu

 
Yhteyshenkilö
Maisemantutkimuksen yliopisto-opettaja
Eeva Raike FM 
eeva.raike@utu.fi
040 5810 562
opiskelijavastaanotto ke 12-14, huone 272  
 
____________________________________________
 

Kulttuurituotannon suunnittelu

 
Yhteyshenkilö
Digitaalisen kulttuurin yliopistonlehtori
Riikka Turtiainen FT
riikka.turtiainen@utu.fi
040 5348 458
opiskelijavastaanotto sopimuksen mukaan
 
 
Dosentti
Simo Häyrynen YTT
(Kulttuuripolitiikka)
 
 _______________________________________________ 
 

Museologia

 
Yhteyshenkilö
Riina Haanpää FT
riina.haanpaa@utu.fi
040 706 6220
opiskelijavastaanotto ke 10-12
huone 273
 
 
__________________________________________________
 
 
Koulutusohjelman tutkimusavustaja
huone 278
 
__________________________________________________
 
 


Koulutusohjelman johtaja
Historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen
laitoksen varajohtaja

Professori
Anna Sivula FT
anna.sivula@utu.fi
050 328 9375 (040 8387158)
opiskelijavastaanotto ke 14-16, huone 274

 
 
Opintosihteeri
Eeva-Liisa Högman
eeva-liisa.hogman@utu.fi
0400 669 036
029 450 2391
huone 285
- opintoasiat
- tilavaraukset



Palvelusihteeri
Miina Yliluoma
miina.yliluoma@utu.fi
050 430 8119
huone 284
- tilaisuudet
- vieraat
- palvelupyynnöt
- hankinnat

  


Asiasana:
Tagit: