in English
 
 
Henkilökunta

Opetushenkilökunta

Professori Pekka Räsänen 
Yliopisto-opettaja Outi Sarpila 
Yliopisto-opettaja Arttu Saarinen
Tohtorikoulutettava Aki Koivula

Hallintohenkilökunta

Taloussihteeri Jaana Tähti
Opintotosihteeri Olli Jakonen​

Tutkimushenkilökunta

Emeritusprofessori Timo Toivonen​
Tutkijatohtori Teo Keipi   
Tutkijatohtori Sanna Malinen
Tutkijatohtori Jukka Vuorinen
Projektitutkija Ilkka Koiranen
Projektitutkija Tero Pajunen
Projektitutkija Erica Åberg
Projektitutkija Jukka Sivonen
Tutkimusavustaja Johannes Turunen

Dosentit

Mikko Aaltonen, erikoistutkija, erityisalana rikollisuuden ja syrjäytymisen tutkimus, mikko.aaltonen(at)helsinki.fi
 
Jani Erola, sosiologian professori, jani.erola(at)utu.fi
 
Pekka Hakkarainen, erikoistutkija, erityisalana kvalitatiiviset menetelmät ja sosiaaliset ongelmat, pekka.hakkarainen(at)thl.fi
 
Antti Honkanen, matkailun professori, erityisalana matkailun ja vapaa-ajan tutkimus, antti.honkanen(at)uef.fi
 
Marika Jalovaara, akatemiatutkija, erityisalana perhekysymykset, marika.jalovaara(at)utu.fi 
 
Tally Katz-Gerro, apulaisprofessori, erityisalana kulttuurin kulutus, tkatz(at)soc.haifa.ac.il
 
Vili Lehdonvirta, apulaisprofessori, erityisalana digitaalisen median ja digitaalisen talouden tutkimus, vili(at)lehdonvirta.com
 
Pasi Moisio, tutkimusprofessori, pasi.moisio(at)thl.fi
 
Mikko Niemelä, sosiologian professori, miarni(at)utu.fi
 
Heikki Paloheimo, valtio-opin emeritusprofessori, erityisalana taloudellinen politologia, heikki.paloheimo(at)uta.fi

Arttu Saarinen, taloussosiologian yliopisto-opettaja, erityisalana hyvinvoinnin ja politiikan tutkimus, arttu.saarinen(at)utu.fi

Outi Sarpila, taloussosiologian ylopisto-opettaja, erityisalana ulkonäön ja eriarvoisuuden tutkimus, outi.sarpila(at)utu.fi
 ​ 
Markus Vinnari, tutkijatohtori, erityisalana kestävän kehityksen ja kulutuksen tutkiminen, markus.vinnari(at)staff.uta.fi
 
Terhi-Anna Wilska, sosiologian professori, erityisalana kulutuksen ja elämäntavan tutkimus, terhi-anna.wilska(at)juy.fi


 
 

Asiasana:
Tagit: