Taloussosiologian oppiaineen yhteystiedot

Käyntiosoite
Assistentinkatu 7, Publicum, 4. kerros

Postiosoite
Sosiaalitieteiden laitos
Taloussosiologia
20014 Turun yliopisto

 

Dosentit

Steffan Roth, johtamisen professori, roths@excelia-group.com

Mikko Aaltonen, erikoistutkija, erityisalana rikollisuuden ja syrjäytymisen tutkimus, mikko.aaltonen@helsinki.fi

Jani Erola, sosiologian professori, jani.erola@utu.fi

Pekka Hakkarainen, erikoistutkija, erityisalana kvalitatiiviset menetelmät ja sosiaaliset ongelmat, pekka.hakkarainen@thl.fi

Antti Honkanen, matkailun professori, erityisalana matkailun ja vapaa-ajan tutkimus, antti.honkanen@uef.fi

Marika Jalovaara, akatemiatutkija, erityisalana perhekysymykset, marika.jalovaara@utu.fi

Tally Katz-Gerro, apulaisprofessori, erityisalana kulttuurin kulutus, tkatz@soc.haifa.ac.il

Vili Lehdonvirta, apulaisprofessori, erityisalana digitaalisen median ja digitaalisen talouden tutkimus, vili@lehdonvirta.com

Taru Lindblom, tutkijatohtori, erityisalana ruoan ja kulutuksen sosiologia, taru.lindblom@tuni.fi

Pasi Moisio, tutkimusprofessori, pasi.moisio@thl.fi

Mikko Niemelä, sosiologian professori, miarni@utu.fi

Heikki Paloheimo, valtio-opin emeritusprofessori, erityisalana taloudellinen politologia, heikki.paloheimo@uta.fi

Arttu Saarinen, taloussosiologian yliopisto-opettaja, erityisalana hyvinvoinnin ja politiikan tutkimus, arttu.saarinen@utu.fi

Arto Selkälä, yliopistonlehtori, erityisalana kyselytutkimuksen metodologia, arto.selkälä@ulapland.fi

Outi Sarpila, taloussosiologian ylopisto-opettaja, erityisalana ulkonäön ja eriarvoisuuden tutkimus, outi.sarpila@utu.fi
 
Markus Vinnari, tutkijatohtori, erityisalana kestävän kehityksen ja kulutuksen tutkiminen, markus.vinnari@staff.uta.fi
 
Terhi-Anna Wilska, sosiologian professori, erityisalana kulutuksen ja elämäntavan tutkimus, terhi-anna.wilska@juy.fi