Kieli- ja viestintäopintojen keskuksen opettajien yhteystiedot

Turussa opettajien työtiloja on Agorassa, Caloniassa ja kauppakorkeakoulussa (TuKKK). Opettajan nimeä napsauttamalla pääsee opettajan henkilökohtaisiin lisätietoihin, mm. puhelinnumeroon.

Suurimmalla osalla Kievin opettajista ei ole kiinteitä vastaanottoaikoja, vaan opiskelijat sopivat tapaamisesta opettajan kanssa sähköpostitse. Poikkeuksena ovat TuKKK:ssa opettavat Kievin opettajat, joiden vastaanottoajat löytyvät tästä. Sivutoimiset tuntiopettajat ovat tavattavissa vain opetuksen yhteydessä.

Laitoksen muut yhteystiedot löytyvät tästä.

Kievin opettajat lukuvuonna 2019 - 2020

Englanti

Päätoimiset opettajat:

Ala-Kutsi Henna, yliopisto-opettaja, Agora, healak@utu.fi

Bolster Averil, yliopisto-opettaja, Agora, averil.bolster@utu.fi

Broholm Maria, yliopisto-opettaja, Rauma, maria.broholm@utu.fi

Hintikka Marianna, yliopisto-opettaja, Calonia, lamahin@utu.fi

Krizsán Anna, yliopisto-opettaja, Calonia, anna.krizsan@utu.fi

Launonen Peter, yliopisto-opettaja, TuKKK, peter.launonen@utu.fi

Lehmus Helinä, lehtori, TuKKK, helina.lehmus@utu.fi

Lehto Marise, yliopisto-opettaja, TuKKK, marise.h.lehto@utu.fi

Levrai Peter, yliopisto-opettaja, Agora, peter.levrai@utu.fi

Lindholm Vilhelm, yliopisto-opettaja, TuKKK (työstä vapaalla lv. 2019 - 2020)

Palmer Bridget, yliopisto-opettaja, Agora, bmwpal@utu.fi

Palmer Jeremy, yliopisto-opettaja, Agora, jerpal@utu.fi

Raita Kelly, yliopisto-opettaja, Agora, kelly.raita@utu.fi

Shaw Peter, yliopisto-opettaja, Pori, peter.shaw@utu.fi

Taanila-Hall Leena, yliopisto-opettaja, TuKKK, leena.taanila-hall@utu.fi

Sivutoimiset opettajat:

Berry Michael, st. tuntiopettaja, TuKKK, michael.berry@utu.fi

Gallagher Patrick, st. tuntiopettaja, Agora ja Rauma, patrick.gallagher@utu.fi

Rogers John, st. tuntiopettaja, Pori, john.rogers@utu.fi

Espanja

Päätoimiset opettajat:

Lindgren Kristina, lehtori, TuKKK, kristina.lindgren@utu.fi

Lindgren Olli-Pekka, yliopisto-opettaja, TuKKK Pori, olpeli@utu.fi

Maillo Pegot Cristina, lehtori, TuKKK, cristina.maillopegot@utu.fi

Salo Tiina-Leena, lehtori, Agora, tilesa@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Aaltonen Minna, st. tuntiopettaja, Agora, mlluos@utu.fi

Italia
Japani

Helle Akiko, st. tuntiopettaja, TuKKK, akihel@utu.fi

Kiina

Zhu Wenli, yliopisto-opettaja, Agora, wenli.zhu@utu.fi

Ruotsi

Päätoimiset opettajat:

Agge Minna, ma. yliopisto-opettaja, minna.m.agge@utu.fi

Alanen Maiju, lehtori, TuKKK, maiju.alanen@utu.fi

Grönroos Laura, yliopisto-opettaja, Agora, llgron@utu.fi

Karlsson-Fält Carola, lehtori, Agora, carkar@utu.fi

Kuosa Anne-Maria, lehtori, Calonia, anne-maria.kuosa@utu.fi

Lehtinen Outimaija, lehtori, Agora/Rauma, outi.maija.lehtinen@utu.fi

Lindgren Olli-Pekka, yliopisto-opettaja, TuKKK Pori, olpeli@utu.fi

Lindroos Kim, yliopisto-opettaja, TuKKK, kim.lindroos@utu.fi

Mannfolk Marita, lehtori, TuKKK, mannfo@utu.fi

Mattila Päivi, yliopisto-opettaja, Agora, paivma@utu.fi

Mustikkamaa Mirjami, ma. yliopisto-opettaja, Agora, mirjami.mustikkamaa@utu.fi

Numminen Nina, yliopisto-opettaja, Agora, nina.numminen@utu.fi

Sahlstein Annmari, lehtori, Agora, annsah@utu.fi

Saloranta Hanna, yliopisto-opettaja, Agora, hksalo@utu.fi

Åberg Anne-Maj, yliopisto-opettaja, TuKKK, anne-maj.aberg@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Kuovi Tiina, st. tuntiopettaja, Pori, tiina.kuovi@utu.fi

Saksa

Päätoimiset opettajat:

Laiho Teija, lehtori, TuKKK Pori, teija.laiho@utu.fi

Lamberg Ritva, lehtori, TuKKK, riorla@utu.fi

Meyer Almut, lehtori, Calonia, almut.meyer@utu.fi

Ruska Hanna, lehtori, TuKKK, hanna.ruska@utu.fi

Schlabach Joachim, lehtori, TuKKK, joachim.schlabach@utu.fi

Virtanen Alexandra, yliopisto-opettaja, Agora, alevir@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Nevala Hanna, st. tuntiopettaja, Agora, hlneva@utu.fi

Suomen kielen kirjallinen viestintä

Päätoimiset opettajat:

Ahtola-Rajala Katariina, yliopisto-opettaja, Agora, katariina.rajala@utu.fi

Antikainen Jaakko, yliopisto-opettaja, Agora, jjanti@utu.fi

Hynönen Emmi, yliopisto-opettaja, Agora, emkahy@utu.fi

Laivo-Laakso Katja, yliopisto-opettaja, Agora, kaalaiv@utu.fi

Lampinen Arja, lehtori, Agora, arja.lampinen@utu.fi

Sivutoimiset opettajat:

Hannus Liisa, st. tuntiopettaja, Agora, liisa.hannus@utu.fi

Rauma Janica, st. tuntiopettaja, Agora, jjmake@utu.fi

Suominen-Tontti Päivi, st. tuntiopettaja, Pori, pasuom@utu.fi

Suomen kielen puheviestintä

Hakkarainen Tuula, yliopisto-opettaja, Agora, tuula.hakkarainen@utu.fi

Hoikkala Marianna, yliopisto-opettaja, Agora, marianna.hoikkala@utu.fi

Kouvonen Liisa, yliopisto-opettaja, Agora, liisa.kouvonen@utu.fi

Sandberg Riikka, ma. yliopisto-opettaja, Agora, rtsand@utu.fi

Suomen kieli ja talouselämän viestintä

Päätoimiset opettajat:

Koskimies Riitta, lehtori, TuKKK, riitta.koskimies@utu.fi

Louramo Kaisa, yliopisto-opettaja, TuKKK, kaisa.louramo@utu.fi

Virsu Ville, yliopistonlehtori, TuKKK, vimivi@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Suominen-Tontti Päivi, st. tuntiopettaja, TuKKK Pori, pasuom@utu.fi

Suomi vieraana kielenä

Permanent teachers:

Aava Sanni, university teacher, Agora, sjaava@utu.fi

Laine Jenni, university teacher, leave of absence year 2019 - 2020

Paukku Päivi, university teacher, Agora, paivi.paukku@utu.fi

Part-time teachers:

Hannus Liisa, part-time teacher, liisa.hannus@utu.fi

Kaski Veera, part-time teacher, vetuka@utu.fi

Suuniitty Eveliina, part-time teacher (staff training), Agora, eveliina.a.suuniitty@utu.fi

Venäjä

Päätoimiset opettajat:

Lehtonen Valentina, yliopisto-opettaja, TuKKK, valentina.lehtonen@utu.fi

Tjurin-Muranen Birgitta, lehtori, Agora, birgitta.tjurin@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Backlund Carina, st. tuntiopettaja, Agora, carina.backlund@utu.fi