Kieli- ja viestintäopintojen keskuksen opettajien yhteystiedot

Turussa opettajien työtiloja on Agorassa, Caloniassa ja kauppakorkeakoulussa (TuKKK). Opettajan nimeä napsauttamalla pääsee opettajan henkilökohtaisiin lisätietoihin, mm. puhelinnumeroon.

Suurimmalla osalla Kievin opettajista ei ole kiinteitä vastaanottoaikoja, vaan opiskelijat sopivat tapaamisesta opettajan kanssa sähköpostitse. Poikkeuksena ovat TuKKK:ssa opettavat Kievin opettajat, joiden vastaanottoajat löytyvät tästä. Sivutoimiset tuntiopettajat ovat tavattavissa vain opetuksen yhteydessä.

Laitoksen muut yhteystiedot löytyvät tästä.

Kievin opettajat lukuvuonna 2021-2022

Englanti

Päätoimiset opettajat:

Ala-Kutsi Henna, yliopisto-opettaja, Agora, healak@utu.fi

Bolster Averil, yliopisto-opettaja, Agora, averil.bolster@utu.fi

Broholm Maria, yliopisto-opettaja, Rauma, maria.broholm@utu.fi

Chell Geraldine, yliopisto-opettaja, Agora, geraldine.g.chell@utu.fi

Hintikka Marianna, yliopisto-opettaja, Calonia, lamahin@utu.fi

Krizsán Anna, yliopisto-opettaja, Calonia, anna.krizsan@utu.fi

Lehmus Helinä, lehtori, TuKKK, helina.lehmus@utu.fi

Lehto Marise, yliopisto-opettaja, TuKKK, marise.h.lehto@utu.fi

Levrai Peter, yliopisto-opettaja, Agora, peter.levrai@utu.fi

Lindholm Vilhelm, yliopisto-opettaja, TuKKK, vilhelm.lindholm@utu.fi

Palmer Bridget, yliopisto-opettaja, Agora, bmwpal@utu.fi

Palmer Jeremy, yliopisto-opettaja, Agora, jerpal@utu.fi

Raita Kelly, yliopisto-opettaja, Agora, kelly.raita@utu.fi

Shaw Peter, yliopisto-opettaja, Pori, peter.shaw@utu.fi

Taanila-Hall Leena, yliopisto-opettaja, TuKKK, leena.taanila-hall@utu.fi

Sivutoimiset opettajat:

 

Gallagher Patrick, st. tuntiopettaja, Agora ja Rauma, patrick.gallagher@utu.fi

Hämäläinen Mirja, st. tuntiopettaja, Agora, mirja.hamalainen@utu.fi

Rogers John, st. tuntiopettaja, Pori, john.rogers@utu.fi

 

Espanja

Päätoimiset opettajat:

Lindgren Kristina, lehtori, TuKKK, kristina.lindgren@utu.fi

Lindgren Olli-Pekka, yliopisto-opettaja, TuKKK Pori, olpeli@utu.fi

Maillo Pegot Cristina, lehtori, TuKKK, cristina.maillopegot@utu.fi

Salo Tiina-Leena, lehtori, Agora, tilesa@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Kanninen, Jaana, st. tuntiopettaja, TuKKK, jaana.kanninen@utu.fi

Italia
Japani

Helle Akiko, st. tuntiopettaja, TuKKK, akihel@utu.fi

Kiina

Zhu Wenli, yliopisto-opettaja, Agora, wenli.zhu@utu.fi

Ranska

Boström Eeva, lehtori, TuKKK, eeva.bostrom@utu.fi

Jacquemot Sandra, yliopisto-opettaja, Agora, sandra.jacquemot@utu.fi

Perennes Anna-Liisa, lehtori, TuKKK, anna-liisa.perennes@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Martikainen, Tiina, st. tuntiopettaja, TuKKK, tiina.martikainen@utu.fi

Ruotsi

Päätoimiset opettajat:

Agge Minna, yliopisto-opettaja, Agora, minna.agge@utu.fi

Alanen Maiju, lehtori, TuKKK, maiju.alanen@utu.fi

Grönroos Laura, yliopisto-opettaja, Agora, llgron@utu.fi

Kuosa Anne-Maria, lehtori, Calonia, anne-maria.kuosa@utu.fi

Lehtinen Outimaija, lehtori, Agora/Rauma, outi.maija.lehtinen@utu.fi

Lindgren Olli-Pekka, yliopisto-opettaja, TuKKK Pori, olpeli@utu.fi

Lindroos Kim, yliopisto-opettaja, TuKKK, kim.lindroos@utu.fi

Mattila Päivi, yliopisto-opettaja, Agora, paivma@utu.fi

Mustikkamaa Mirjami, yliopisto-opettaja, Agora, mirjami.mustikkamaa@utu.fi

Numminen Nina, yliopisto-opettaja, Agora, nina.numminen@utu.fi

Sahlstein Annmari, lehtori, Agora, annsah@utu.fi

Saloranta Hanna, yliopisto-opettaja, Agora, hksalo@utu.fi

Uusitalo Elina, yliopisto-opettaja, Rauma ja Pori, eljouu@utu.fi

Vaaramo Miina, yliopisto-opettaja, Agora, miina.vaaramo@utu.fi

Åberg Anne-Maj, yliopisto-opettaja, TuKKK, anne-maj.aberg@utu.fi

Sivutoimiset opettajat:

Veijo Vaakanainen, st. tuntiopettaja, Agora, rvkvaa@utu.fi

Saksa

Päätoimiset opettajat:

Laiho Teija, lehtori, TuKKK Pori, teija.laiho@utu.fi

Lamberg Ritva, lehtori, TuKKK, riorla@utu.fi

Meyer Almut, lehtori, Calonia, almut.meyer@utu.fi

Ruska Hanna, lehtori, TuKKK, hanna.ruska@utu.fi

Schlabach Joachim, lehtori, TuKKK, joachim.schlabach@utu.fi

Virtanen Alexandra, yliopisto-opettaja, Agora, alevir@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Nevala Hanna, st. tuntiopettaja, Agora, hlneva@utu.fi

Suomen kielen kirjallinen viestintä

Päätoimiset opettajat:

Aava Sanni, yliopisto-opettaja, Agora, sanni.aava@utu.fi 

Ahtola-Rajala Katariina, yliopisto-opettaja, Agora, katariina.rajala@utu.fi

Antikainen Jaakko, yliopisto-opettaja, Agora, jjanti@utu.fi

Hynönen Emmi, yliopisto-opettaja, Agora, emkahy@utu.fi

Laivo-Laakso Katja, yliopisto-opettaja, Agora, kaalaiv@utu.fi

Lampinen Arja, lehtori, Agora, arja.lampinen@utu.fi

 

Sivutoimiset opettajat:

Hannus Liisa, st. tuntiopettaja, Agora, liisa.hannus@utu.fi

Rauma Janica, st. tuntiopettaja, Agora, jjmake@utu.fi

Suominen-Tontti Päivi, st. tuntiopettaja, Pori, pasuom@utu.fi

Suomen kielen puheviestintä

Päätoimiset opettajat:

Hakkarainen Tuula, yliopisto-opettaja, Agora, tuula.hakkarainen@utu.fi

Hoikkala Marianna, yliopisto-opettaja, Agora, marianna.hoikkala@utu.fi

Louramo Kaisa, yliopisto-opettaja, Agora, kaisa.louramo@utu.fi

Kouvonen Liisa, yliopisto-opettaja, Agora, liisa.kouvonen@utu.fi  (työstä vapaalla)

Maalismaa Manne, yliopisto-opettaja, Agora, manne.maalismaa@utu.fi

Salo Martti, ma. yliopisto-opettaja, Agora, martti.h.salo@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Suominen-Tontti Päivi, st. tuntiopettaja, Pori, pasuom@utu.fi

 

Suomen kieli ja talouselämän viestintä

Päätoimiset opettajat:

Koskimies Riitta, lehtori, TuKKK, riitta.koskimies@utu.fi

Virsu Ville, yliopistonlehtori, TuKKK, vimivi@utu.fi

Sivutoiminen opettaja:

Suominen-Tontti Päivi, st. tuntiopettaja, TuKKK Pori, pasuom@utu.fi

Suomi vieraana kielenä

Permanent teachers:

Hongisto Emilia, university teacher, Agora emilia.hongisto@utu.fi

Kekki Niina, university teacher, Agora, njkekk@utu.fi

Laine Jenni, university teacher, jrenie@utu.fi (työstä vapaalla)

Paukku Päivi, university teacher, Agora, paivi.paukku@utu.fi

Part-time teachers:

Hannus Liisa, part-time teacher, liisa.hannus@utu.fi

Kaski Veera, part-time teacher, vetuka@utu.fi

 

Venäjä

Päätoimiset opettajat:

Lehtonen Valentina, yliopisto-opettaja, TuKKK, valentina.lehtonen@utu.fi

Tjurin-Muranen Birgitta, lehtori, Agora, birgitta.tjurin@utu.fi